V Gibraltáre zadržali supertanker smerujúci do Sýrie, je podozrivý z porušovania sankcií EÚ

4.7.2019 (Webnoviny.sk) – Úrady v Gibraltáre vo štvrtok zadržali supertanker pre podozrenie z porušovania sankcií Európskej únie (EÚ).

Supertanker s názvom Grace 1 podľa všetkého prevážal iránsku ropu a smeroval do vojnou spustošenej Sýrie. Pri zadržaní asistovalo tiež britské Kráľovské námorníctvo, uvádza sa vo vyhlásení úradov.

Podľa bývalého španielskeho ministra zahraničných vecí a nominanta na post šéfa európskej diplomacie Josepa Borrella zadržanie supertankera požadovali Spojené štáty.

Supertanker mal pravdepodobne namierené do rafinérie v sýrskom prístavnom meste Banijás, ktorú vlastní vláda pod kontrolou sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada a subjektov, ktoré sú na sankčnom zozname EÚ. Tá spolu s ďalšími krajinami uvalila na vládu al-Asada sankcie pre pokračujúce zásahy proti civilistom. Sankcie momentálne zahŕňajú 270 ľudí a 70 právnických osôb.

 

Viac k témam: Európska únia, sankcie, tanker
Zdroj: Webnoviny.sk – V Gibraltáre zadržali supertanker smerujúci do Sýrie, je podozrivý z porušovania sankcií EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.